Ласкаво просимо!


Шкільний сайт для правильної школи

Шкільний веб-сайт – це вже не просто забаганка передових навчальних закладів, а чітко виділенатенденція в освітньому секторі. Сьогодні навіть невеликі сільські школи мають власну веб-сторінку. Однак в більшості випадків мова йде про сайти низької якості, створені «для звіту». Яким ж тоді має бути веб-сайт правильної школи?

В першій частині серії «Шкільний сайт для правильної школи» мова йтимепро основи структури сайту.

В чому полягає завдання шкільного сайту?

Загалом шкільний сайт створюється з метою:

 1. Представити навчальний закладвідвідувачам (батькам потенційних учнів, благодійним організаціям, майбутнім вчителям тощо).
 2. Інформувати громаду школи(учні, вчителі, батьки) про новини школи, досягнення її учнів тощо.

Окрім цього багато шкіл (особливо за кордоном) на своєму сайті дають доступ до порталів інформації, онлайн бібліотек, віртуальних музеїв тощо.

Усі школи повинні забезпечити виконання першого пункту – представити школу. Більш прогресивні школи, які мають значну кількість учнів та «конкурентів» (в основному школи великих міст), повинні намагатися також інформувати шкільну громаду про події, пов’язані зі школою.

Шкільний сайт як візитівка школи

Шкільний сайт – це обличчя школи, яке може побачити будь-хто у всесвітній мережіInternet. Тому важливо, щоб сайт надавав основну інформацію в зручній формі.

На сайті обов’язково має бути:

 • короткий опис школи (дата заснування, кількість учнів та вчителів, наявність хімічної та фізичної лабораторій, спортзалів тощо),
 • список адміністрації школи та вчителів,
 • адреса школи,
 • номер телефону та робочі години школи,
 • робоча електронна скринька (бажано директора й одного з завучів),

Далі можна додавати інші елементи:

 • Історія школи (не плутайте з коротким описом школи, про який йшлося вище). На даній сторінці варто розташувати історичні фотографії.
 • Досягнення школи. На цій сторінці ви можете коротко розповісти про перемоги школи, відзнаки, грамоти тощо. Фотографії та відскановані грамоти/дипломи вітаються.
 • Гордість школи.Сторінка з переліком учнів, якими пишається школа. Рекомендуємо додати фотографії учнів, адже це персоналізує школу.
 • Перелік шкільних гуртків. Тут варто додати фотографію та контактну інформацію (телефон, поштова скринька) осіб, відповідальних за роботу кожного гуртка.
 • Меню шкільної їдальні.

Шкільний сайт як джерело інформації шкільної громади

Шкільний сайт – це також портал, що інформуватиме учнів та батьків про події у школі, поточні заходи, анонси, важливі зустрічі тощо.

Як ми вже згадували вище, даний пункт є важливим, але не обов’язковим (на відміну від функції сайту-візитівки). Він більш гнучкий і залежить від таких факторів, як згуртованість шкільного колективу, кількість учнів, зацікавленість адміністрації школи тощо.

Нижче наведено можливі розділи для сайту:

 • Анонси. Оголошення про проведення батьківських зборів, концертів, замагань, олімпіад тощо.
 • Розклад уроків. Зауважимо, що у школах, де розклад уроків змінюється часто, цей розділ може потребувати додаткової уваги.
 • Фотозвіти із шкільних заходів та подій, учасниками яких були учні школи (конференції, круглі столи, олімпіади, спартакіади, змагання тощо).
 • Звіти директора школи та шкільної адміністрації.
 • Оголошення шкільного самоврядування.
 • Електронний варіант шкільної газети.
 • Звіти батьківського комітету школи

Ці розділи сайт потрібно регулярно оновлювати - щонайменше раз на тиждень.

Насамперед, необхідно розуміти, що погано оформлений сайт завдає значної шкоди власне школі. Тому якщо ваша школа не готова бодай раз на два тижні приділяти декілька годин сайту, краще створити просто сайт-візитівку з мінімальним наповненням.

У містах, де батьки майже завжди вибирають серед кількох навчальних закладів, шкільний сайт відіграє особливо важливу роль. Адже завдяки правильно виконаному сайтові може зрости потік здібних учнів до вашої школи.

Що варто уникати

Існує декілька пунктів, які варто уникати при створенні шкільного сайту:

 • Форум. З розвитком соціальних мереж необхідність в шкільному форумі загалом відпала. При цьому в мережах учні самі створюють сторінки та групи, присвячені їхній школі.
 • Чат. Те ж саме, що й з форумом.
 • Гостьова книга. Для контакту з адміністрацією ви маєте вказати поштові скриньки. Гостьова книга зазвичай буде просто займати місце і заважати відвідувачам.
 • Форма зворотнього зв’язку. Можна використовувати тільки у випадку, якщо адміністратор сайту «зв’язав» цю форму з постійною робочою скринькою. Ми рекомендуємо обійтися поштовими скриньками адміністрації.

Окрім цього, не розміщуйте на сайті неправдиву інформацію. На сайтах українських шкіл це найчастіше зустрічається у розділі гуртків. Саме там вказують значну кількість різноманітних секцій та клубів, які існують тільки на папері.

Розміщення неправдивої інформації призведе до того, що відвідувачі вашого сайту, яким відома реальність (батьки, страшокласники та навіть вчителі), просто втратять довіру до вашого сайту, будуть скептично ставитися до вашої роботи та поширюватимуть цю інформацію серед своїх знайомих. Таким чином ви собі ж і нашкодите.

З іншого боку, гарно висвітлені події з шкільного життя на вдало виконаному сайті допоможуть згуртувати шкільну громаду, яка стане предметом гордості як учнів, так і вчителів.

У другій частині нашої серії «Шкільний сайт для правильної школи» ми розглянемо можливості створення сайту для шкіл та як організувати сталий процес активного оновлення інформації на сайті.


Дякуємо School Champion за наш сайт!

Питання? Відповідь!

рейтинг
відповіді
перегляди
рейтинг0
відповіді1
перегляди255
рейтинг0
відповіді1
перегляди229
рейтинг0
відповіді1
перегляди254
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

ЗЗСО "ЛІЦЕЙ №5 І-ІІІ СТ. М.КОВЕЛЯ"

м. Ковель, вул. Театральна 17. тел. 5-04-02

Дата останньої зміни 18 Лютого 2022

Фотогалерея